Radyasyon Korunması

Verdiğimiz hizmetlerin tamamında radyasyonun zararlı etkilerinden korunmayı en etkili biçimde uygulayarak toplumun ve çevrenin minimum düzeyde etkilenmesini sağlamaktayız. Her türlü atık durumundaki radyoaktif maddelerin (endüstriyel cihazlar, nükleer tıp cihazları, hurdalar, kontamine olmuş malzemeler vb.) bertarafında ve endüstride seviye-yoğunluk ölçüm cihazları ile on belt analyser cihazlarında kullanılan radyoaktif kaynakların ithali ve montajı işlemlerinde radyasyon ölçümleri ve kontaminasyon testi yapmak, radyoaktif maddeleri uygun şekilde paketleyip etiketlemek ve taşıma için uygun hale getirerek taşıma yapılacak aracı etkin bir şekilde zırhlamak, bu başlık adı altında verdiğimiz hizmetlerimizin başında gelmektedir.

Sunduğumuz bu hizmetlere paralel olarak VNZ Certificate Kuruluşu tarafından uygun görülerek ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAH 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikalarına sahip olarak bu yönetim sistemlerini en etkin bir şekilde uygulamaktayız.

Atomtek Nükleer Enerji A.Ş. olarak radyasyon güvenliği ve radyasyondan korunma bütün faaliyetlerimizde temel ilkemizdir.