Endüstriyel Alan

Radyoaktif kaynakların ve radyoaktif kaynak içeren cihazların barışçıl amaçlarda kullanımının yaygınlaştığı şu dönemlerde, endüstride de yoğunluk, nem, seviye, kalınlık vb. ölçümlerde kullanılan cihazlar ve on belt analyser cihazları başta olmak üzere bir çok sistemde radyoaktif kaynak içeren cihaz ve ekipmanları kullanılmaktadır.
    
Radyasyonun zararlı etkileri ortada olup bu cihazlarla ilgili yapılacak işlemlerin (demontaj, montaj, bakım-onarım) ise uzman ve eğitimli kişiler tarafından yapılması şarttır.

Türkiye Atom Enerjisi Kurumu’ndan uygun görülerek almış olduğumuz“Radyoaktif Kaynak İçeren Cihazların İthalatı, Sökümü, Taşınması (8553-IL-1 ve 8553-KS-1)” lisansları tahtında kapalı radyoaktif maddelerin, radyoaktif kaynak içeren bütün cihazların ve paratonerlerin bakımında, demontajında ve montajında eğitimli ve konusunda uzman personelimizle sonuç odaklı çözümler sunmaktayız.

•   
Radyoaktif Kaynak İçeren Cihaz Bakım-Onarım
•   
Radyoaktif Kaynak İçeren Cihaz Demontaj
•   
Radyoaktif Kaynak İçeren Cihaz Montaj


Atomtek Nükleer Enerji A.Ş. olarak radyoaktif kaynak içeren cihazlar ile ilgili her türlü bakım, onarım, montaj, demontaj, değiştirme işlemlerini “Radyasyon Güvenliği Tüzük ve Yönetmeliği” hükümlerine uygun olarak yürütmekteyiz.